• Kwai pëlqen

Blej kwai pëlqenSi të blini pamje, pajtimtarë, pëlqime, komente?

RegjistrohemShtoni fonde në bilancin tuajKrijoni një kompaniKwai pëlqen

Çmim L / 100

Kwai pëlqen [Brazil] [max: 2k] [Koha e fillimit: 0 - 1 orë] [Shpejtësia: 200/ditë] [Албания] [Min: 10] 9.85
Pasuesit e Kwai [Brazil] [max: 2k] [Koha e fillimit: 0 - 1 orë] [Shpejtësia: 200/ditë] [Албания] [Min: 10] 22.25


Për një provë falas në këtë shërbim, ju lutemi kontaktoni konsulentin në internet në fund të djathtë.


Blej kwai pëlqen E gjitha filloi në Mars 2011. Atë vit, Kuaishou (Kinezisht: Dora e Shpejtë; për. 'Dora e shpejtë') u shfaq si një aplikacion celular për ndarjen e videove. Ky aplikacion është mendja e trurit të Pekinit Kuaishou Technology Co., Ltd. Aplikacioni është i famshëm në mesin e përdoruesve jashtë Qyteteve të Tier 1 të Kinës. Për të shkëlqyer në këtë platformë kërkon që ju si përdorues të jeni një figurë e rangut të lartë me emrin dhe personin tuaj gjithashtu. Për ta bërë këtë, blerja e pëlqimeve të Kwai mund të jetë gjithçka që ju nevojitet. Vazhdoni të lexoni për të zbuluar se si funksionon ky shërbim dhe si mund të jeni të suksesshëm në Kwai. Rritja e emrit të Kwai Rritja e emrit të Kwai Duke qenë një krijim i ri, Kuaishou mbetet rrjeti i parë i shkurtër i Kinës për ndarjen e videove të mediave sociale. Në fillim, nuk ishte Kuaishou. Pastaj, ishte "Gif Kuaishou."Sa për këtë të fundit, ajo u prezantua në Mars 2011. Për më tepër, kjo aplikacion funksionon si një aplikacion mobil që lejon përdoruesit të krijojnë dhe të ngarkojnë fotografi gif. Gjithë më vonë ndryshoi në nëntor 2012. Ndryshimi e pa Kuaishou të përparonte në një komunitet të shkurtër video dhe një vend ku njerëzit mund të regjistrojnë dhe të ndajnë video pa mundim. Përveç kësaj, rritja e kësaj aplikacioni nuk do të ndalet. Më vonë, në 2013, aplikacioni kishte fituar deri në 100 milion përdorues të përditshëm. Akoma, kjo ishte vetëm një fillim. Pastaj, në vitin 2019, Kwai tejkaloi 200 milion përdorues aktivë të përditshëm. Përsëri, Kuaishou përfundoi një raund investimi prej 350 milion dollarësh amerikanë në Mars 2017, të gjitha falë Tencent. Dhe në Janar 2018, Forbes llogariti kompaninë të vlejë 18 miliardë dollarë amerikanë. Mjaft për të thënë, kjo aplikacion vazhdonte të rritet. Kjo nuk ishte e gjitha pasi kompania, në vitin 2019, njoftoi një aleancë me të përditshmen e njerëzve. Kjo e fundit është gazeta zyrtare e Partisë Komuniste të Kinës. Me këtë partneritet, të dy palët shpresuan të përmirësojnë eksperimentin e ndarjes së lajmeve duke përdorur inteligjencën artificiale. Fatkeqësisht, në qershor 2020, Qeveria e Indisë njoftoi një ndalim të Kwai së bashku me 58 aplikacione të tjera në vend. India e bëri këtë, duke deklaruar se kjo ishte për shkak të "të dhënave dhe çështjeve të intimitetit."Në thelb, tensionet kufitare të vitit 2020 midis Indisë dhe Kinës duhet të kenë ndikuar ndjeshëm në këtë vendim. Në këtë periudhë, gjithashtu, pati një lëvizje politike në rritje të "bojkotimit të Kinës" në Indi në Indi. Kjo ishte për shkak të marrëdhënieve aktive midis dy vendeve vitet e fundit. Për më tepër, Kwai njoftoi në janar 2021 se kishte plane për një ofertë fillestare publike (IPO). Sipas kompanisë, qëllimi ishte të mbledhim rreth 5 miliardë dollarë amerikanë. Për shkak të kësaj, aksionet e Kwai përfunduan ditën e parë të tregtimit me $ 300 dollarë Hong Kong (HKD) (38 dollarë amerikanë.70). Vlen të përmendet se shifra ishte më shumë sesa të bënte dy herë më shumë sesa çmimi i saj fillestar i ofertës. Si rezultat, vlera e saj e tregut u rrit në mbi 1 trilion HKD (159 miliardë dollarë amerikanë). Më pas, në shkurt 2021, aksionet e Kwai u rritën me rreth 194% në hapjen e debutimit të saj në Hong Kong. Megjithëse, Kwai ishte një nga kompanitë e goditura më keq nga kufizimet rregullatore në kompanitë kineze të internetit. Plus, çmimi i aksionit të saj ra pothuajse 80% nga pika e tij më e lartë që kur doli publik. Bërja e parave në Kwai Bërja e parave në Kwai Kurdoherë që një krijues i përmbajtjes i cili është i apasionuar pas jetës virtuale në internet sheh një mundësi, ata e kapin atë. Kjo është ajo që ofron Kwai, duke qenë një ndihmë me ndikim për të ndihmuar çdo krijues të përmbajtjes të bëhet i njohur. E tëra që duhet është të krijoni video qesharake, unike dhe bukuroshe. Megjithatë, ajo që e bën këtë më tërheqëse është që ju mund të fitoni para nga Kwai duke përdorur videot që keni bërë dhe ngarkuar në aplikacion. Në të njëjtën mënyrë si tiktok, Kwai mban reputacionin e të qenit një aplikacion argëtues për krijimin e videove në telefona. Kur punoni në KWAI, mund të ngarkoni pa mundim në Facebook dhe YouTube dhe gjithashtu të krijoni përmbajtje në tendencat aktuale të nxehta. E tëra që duhet është që ju të jeni të apasionuar pas jetës virtuale në internet. Nuk është asnjë lajm që Kwai do të jetë një pasuri e fuqishme për ju nëse doni të bëheni të famshëm dhe të njohur. Së pari, ju duhet përmbajtja juaj e videos qesharake, unike dhe bukuroshe. Atëherë, do të ishte më mirë nëse do të kishit pëlqime Kwai. Sidoqoftë, ajo që është më e jashtëzakonshme në lidhje me Kwai është që ju mund të fitoni para nga aplikacioni përmes videove që keni bërë dhe ngarkuar atje. Me të vërtetë nuk bëhet më e lehtë se kaq. Por, pjesa që ka nevojë për vëmendje është se ju duhet të keni një video të rangut të lartë. Dhe nëse duhet ta keni atë, blerja e pëlqimeve të Kwai është një inteligjent pa mend. Fatmirësisht, Kwai ka një mënyrë tjetër për të kënaqur interesin tuaj personal pa mundim dhe ju mundëson të fitoni. Duke renditur përmbajtjen tuaj dhe atë të miqve tuaj në Kwai Duke renditur përmbajtjen tuaj dhe atë të miqve tuaj në Kwai Ekziston mundësia që të pëlqejnë videot e përdoruesve të tjerë dhe të ndjekin përdoruesit e tjerë. Kjo është një mënyrë për të fituar monedha në Kwai. Bëni mirë të pëlqeni më shumë foto dhe të ndiqni më shumë përdorues edhe për të fituar më shumë. Gjithashtu, shpenzoni monedha për të dhënë përdorues të tjerë pasi u pëlqen fotografia juaj ose ndiqni llogarinë tuaj në Kwai. Përveç kësaj, ju mund të rritni pëlqimet dhe ndjekësit për miqtë tuaj në të njëjtën mënyrë. Vendi mbrapa dhe përjetoni magjinë ndërsa blini Kwai Like. Këshilla për krijimin e një videoje të rangut të lartë që merr Kwai pëlqen Këshilla për krijimin e një videoje të rangut të lartë që merr Kwai pëlqen Qëllimi i çdo krijuesi të përmbajtjes në Kwai është të bëjë një video të lartë që mund të tërheqë pëlqimet e Kwai. Për ta bërë këtë, ju thjesht mund të blini Kwai pëlqime. Është një plan i pamend. Sidoqoftë, më poshtë janë këshilla të tjera që mund të aplikoni edhe për atë punë: Kur regjistroni, sigurohuni që videoja ka cilësinë më të qartë dhe grafikën më të mirë.Maksimizoni ndihmën e afisheve magjike që duhet të ofrojnë. Gjithashtu, shtoni efekte, tinguj unikë, etj., që videot të krijojnë tërheqje dhe të tërheqin ndjekës entuziastë. Qëllimi duhet të jetë të bëni përmbajtje krijuese dhe tema të reja dhe unike gjithashtu. Aq më tepër, për të fituar më shumë Kwai Koin, krijoni vazhdimisht dhe ngarkoni video në Kwai. Gjithashtu, bashkëveproni me entuziazëm me të gjithë për të marrë ndërveprim të mjaftueshëm në këmbim. Mos postoni video me përmbajtje të vjetëruar, të kopjuar dhe cilësi të dobët të figurës. Shmangni videot që shkelin të drejtat e autorit, videot e llogarive të tjera, videot me përmbajtje të dhunshme dhe video kundër etikës sociale ose standardeve të ndryshme. Kjo mund të çojë në mbylljen e përhershme të Kwai Koin. Asnjëherë nuk është e mençur të përdorësh llogari të shumta; Kwai u jep vetëm Kwai Koin përdoruesve me një llogari të vetme. Duke përdorur të gjitha këto këshilla, ju mund të fitoni me lehtësi para me kwai dhe të vizatoni edhe më shumë pëlqime të Kwai. Përveç kësaj, ju mund ta bëni veten të njohur me shumë video qesharake dhe të lezetshme për argëtim në emrin tuaj. Më në fund, ekziston rruga edhe për të fituar të ardhura të konsiderueshme nga përmbajtja juaj në Kwai. Bleni Kwai pëlqen të rendisë videot tuaja Bleni Kwai pëlqen të rendisë videot tuaja Me, ju mund të blini sa më shumë Kwai pëlqime siç dëshironi në vetëm 5 minuta! Ky është shërbimi që ne ju ofrojmë kur blini Kwai pëlqen. Shkoni për paketat si kwai si pako që lejojnë që ngarkimet e përmbajtjes suaj të lulëzojnë dhe të renditen gjithashtu në krye. Më poshtë është se si shërbimi ynë funksionon në mënyrë efektive: Ne ju ndihmojmë të merrni të gjitha pëlqimet ndërsa porosisni nga përdoruesit e mirëfilltë të Kwai. Ne kurrë nuk ju ofrojmë pëlqime kwai ose ndjekim të tjerët për ju pa pëlqimin tuaj, pasi ne nuk kemi qasje në llogarinë tuaj. Është qëllimi ynë kryesor gjithmonë për të mbajtur të sigurt llogarinë tuaj Kwai. Shërbimet tona janë 100% të sigurta sepse ne nuk do të kërkojmë fjalëkalimin e llogarisë tuaj. Ne nuk kemi nevojë që ju të regjistroheni në llogarinë tuaj në mënyrë që të dorëzoni paketën që porosisni. është një ofrues i shërbimit të palës së tretë dhe nuk ka asnjë lidhje me vetë aplikacionin KWAI.